Naujienos

Laikas neišgydo: psichologinės terapijos kambariai vaikams, patyrusiems smurtą

Kartu padėkime skriaudžiamiems vaikams vėl džiaugtis gyvenimu! Jūsų pagalba labai reikalinga, kad galėtume įrengti 6 žaidimų terapijos kambarius, kuriuose psichologinės pagalbos sulauktų du kartus daugiau vaikų nei dabar. 

Per metus Paramos vaikams centre pagalba suteikiama daugiau kaip 300 vaikų, kentusių smurtą: neretai pačių artimiausių žmonių smūgius, pažeminimą, abejingumą, menkinimą ar seksualinę prievartą.

Dažnai vaikai ištisus mėnesius tyliai kenčia vieni. Apimti bejėgiškumo, užsisklendžia, netiki nei savimi, nei kitais, pradeda žalotis arba, atvirkščiai, smurtauti prieš kitus. Negavus profesionalios pagalbos, trauminiai išgyvenimai persekioja visą gyvenimą: sunku pasitikėti žmonėmis ir kurti santykius, gali lydėti depresija, įvairios baimės, nerimas, žema savivertė. Tai žaizdos, kurios nekraujuoja, tačiau skausmas gali būti nepakeliamas ir laikas jų neišgydo. 

Įrengus 6 žaidimų terapijos kambarius, per metus psichologinė pagalba būtų suteikta maždaug 600 vaikų, kurie patyrė įvairių formų smurtą ar išgyvena kitus traumuojančius įvykius.

Naujose Paramos vaikams centro patalpose Vilniuje įrengiamos psichologinės žaidimų terapijos erdvės ir jose pritaikomos kūrybinei bei vaidybinei veiklai reikalingos priemonės: stalo žaidimai, kaladėlės, gyvūnų, pasakų ir filmų personažų figūrėlės, konstruktoriai, mašinėlės, kinetinis smėlis, molis, dažai, popierius ir pan.

Žaisdamas vaikas kalba ne tik apie tai, kas vyksta, kaip jaučiasi žaidimo metu, bet ir apie išgyventus sunkumus. Įvairaus amžiaus vaikams tai yra saugus ir priimtinas būdas suprasti savo jausmus, mokytis spręsti konfliktus, išgyventi sudėtingas situacijas.

Kiekvienas Jūsų indėlis – labai svarbus ir reikšmingas, kad daugiau vaikų sulauktų psichologinės pagalbos! Savo gerumu pasidalinkite aukojimo portale aukok.lt

SVARBU:

 

 

 

  

 

                                                                                 
  

 

 

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms