Naujienos

E. mokymai specialistams: kaip atpažinti seksualinę prievartą

Pedagogai, būrelių vadovai, medikai, socialiniai darbuotojai, kiti specialistai, kurie kiekvieną dieną dirba su vaikais, gali bene greičiausiai pastebėti seksualinės prievartos požymius ir padėti atskleisti faktus. Tačiau daugeliui dar stinga įgūdžių, kaip atpažinti ir tinkamai reaguoti į seksualinį išnaudojimą. 

Paramos vaikams centro psichologė Veronika Lakis-Mičienė pastebi, kad ugdymo įstaigose kol kas nėra sisteminių sprendimų ir strategijų, kurios padėtų užkirsti kelią seksualinei prievartai, netaikomi patikimi ir efektyvūs metodai šiai problemai spręsti. 

Mūsų švietimo sistema vis dar susiduria su iššūkiais įgyvendinant lytinio švietimo programą. Daugelis specialistų nežino, kaip kalbėtis su vaikais apie lytiškumą ir seksualinę prievartą. Jiems stinga informacijos ir išmanymo, ypač susijusio su saugumu internete, - sako V.Lakis-Mičienė. 

Siekiant specialistams suteikti žinių, kaip kalbėtis su vaikais apie kūną, saugumą ir pavojingas situacijas tiek internete, tiek realiame gyvenime, Paramos vaikams centras kartu su partneriais iš Lenkijos ir Latvijos sukūrė e. mokymų sistemą Švietimas apie vaikų apsaugą nuo seksualinės prievartos realiame ir virtualiame pasauliuose. Ja nemokamai galima naudotis internete adresu www.pvcmokymai.lt

Čia suprantamai ir patogiai išdėstyti faktai apie seksualinės prievartos prieš vaikus reiškinį, informacija, koks vaikų seksualinis elgesys yra tinkamas pagal amžių, o dėl kokio derėtų sunerimti. Supažindinama su požymiais, kurie gali išduoti, kad nepilnametis yra seksualiai išnaudojamas, ir vaikų apsaugos standartais globos bei švietimo įstaigose. Pateikiama rekomendacijų, kaip apsaugoti mažamečius ir paauglius nuo žalingo turinio internete, kaip su jais pasikalbėti, kad netaptų seksualinės prievartos aukomis. Paaiškinama, kaip reaguoti, sužinojus, kad vaikas yra išnaudojamas, kur kreiptis pagalbos ir kokios paramos galima tikėtis iš teisinės Lietuvos sistemos. 

E. mokymai - projekto Saugome vaikus nuo seksualinės prievartos: naujausi būdai stiprinti žinias ir ugdyti tėvų bei profesionalų kompetencijas, siekiant apsaugoti vaikus nuo seksualinės prievartos dalis, kurią finansuoja Europos Komisijos Erasmus+ programos 2 pagrindinis veiksmas. Suaugusiųjų švietimo strateginės partnerystės.

SVARBU:

 

 

 

  

 

                                                                                 
  

 

 

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms