Naujienos

Psichologai mokosi padėti apklausti vaikus baudžiamajame procese

Nuo liepos 1 d. apklausiant vaikus baudžiamajame procese, daugeliu atvejų būtinas psichologo dalyvavimas. Pasirengti tokioms apklausoms padeda Paramos vaikams centro ekspertai. Trijų dienų mokymus jau baigė 4 grupės - 48 psichologai sužinojo, kaip parengti vaiką apklausai, tinkamai jam formuluoti klausimus. 

Paramos vaikams centro psichologės pateikė daug teorinės medžiagos, pristatė apklausų metodiką, sudarė galimybę dalyviams išbandyti ją praktiškai ir išsamiai nagrinėjo įvairius pavyzdžius iš darbo su vaikais patirties.

“Šie mokymai ypatingi tuo, kad dalyviai ne tik įgyja darbui reikalingus teorinius pagrindus, bet ir praktikuojasi atlikti apklausas tam specialiai įrengtame apklausų kambaryje Paramos vaikams centre”, - sako mokymų vadovė Ieva Daniūnaitė. 

Pasak Paramos vaikams centro psichologės, specialistui tenka atsakingas vaidmuo, užtikrinant patikimą vaiko liudijimą ir kuo geresnę jo savijautą, todėl svarbu, kad psichologai po mokymų būtų kuo geriau pasiruošę šiam darbui. Paramos vaikams centro ekspertai ne tik veda mokymus, bet ir teikia konsultacijas juos baigusiems specialistams.

Iki metų pabaigos Paramos vaikams centre planuojama parengti dar 60 psichologų, norinčių padėti apklausti mažamečius ir nepilnamečius baudžiamajame procese. 

Išklausę trijų dienų mokymus, psichologai įrašomi į sąrašą, iš kurio ikiteisminio tyrimo pareigūnai ar teismų darbuotojai kvies juos dalyvauti apklausose. 

Į apklausose norinčiųjų dalyvauti psichologų sąrašą iškart, be įvadinių mokymų, įtraukti specialistai, įgiję teisės psichologijos šakos aukštąjį universitetinį išsilavinimą arba per pastaruosius 3 metus turėję patirties apklausant nepilnamečius baudžiamajame procese. 

Mokymus organizuoja Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba. Psichologų, padėsiančių apklausti vaikus, sąrašą administruoja Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba.

   

   

   

   

Paramos vaikams centro nuotr. 

SVARBU:

 

 

 

  

 

                                                                                 
  

 

 

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms