Naujienos

Psichologinių sunkumų turintiems vilniečiams – kompleksinė pagalba

Vilniaus miesto gyventojai, patiriantys psichologinių sunkumų ar išgyvenantys emocines krizes, nuo šių metų rugsėjo gali pasinaudoti kompleksinėmis paslaugomis. Vilniaus miesto socialinės paramos centras kartu su Paramos vaikams centru ir kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis pradėjo ketverius metus truksiantį projektą „Kompleksinių paslaugų teikimas šeimai Vilniaus mieste“.

Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis, tad Vilniaus gyventojams paslaugos nekainuos. Kompleksine pagalba gali pasinaudoti vaikai, patyrę emocinę krizę ar išgyvenantys kitus sunkumus, tėvai, susiduriantys su vaikų auginimo ir kitomis psichologinėmis problemomis, šeimos, patiriančios tarpusavio santykių ir kitas krizes.

Per ketverius metus, kuriuos tęsis projektas, vilniečiai (tiek vaikai, tiek suaugę) galės gauti vidutiniškai po 20 individualių psichologo konsultacijų, maždaug 15 šeimos ar grupinių konsultacijų, pasinaudoti mediacijos paslaugomis, dalyvauti tėvystės įgūdžių ugdymo, saugumo vaikams ir kituose mokymuose ar paskaitose. Svarbu, kad daugiau nei 100 vaikų, dalyvaujančių programoje „Big Brothers Big Sisters“, sulauks emocinės paramos - turės po palaikantį Didįjį Draugą.

„Šis projektas padės sulaukti profesionalios pagalbos nemažam skaičiui žmonių, išgyvenančių emocinius sunkumus, artimųjų netektį, patiriančių smurtą ir kitas krizes, bet ne visuomet galinčių pasinaudoti mokamomis psichologų ar socialinių darbuotojų paslaugomis. Projekte dalyvaujančios šeimos gaus kompleksinį įvertinimą ir kiekvienam nariui pagal poreikius reikalingas paslaugas“, - sako Paramos vaikams centro direktorė Aušra Kurienė.

Paramos vaikams centre jau galima registruotis psichologo ar socialinio darbuotojo konsultacijoms, be to, prasidėjo mokymai paauglių tėvams.

Vėliau vyks mokymai tėvams, auginantiems 3-10 metų vaikus, taip pat saugaus prieraišumo mokymai, kuriuose tėvai sužinos, kas svarbu kuriant saugų ryšį su kūdikiu. Bus galima dalyvauti paramos grupėje įtėviams ir globėjams, vaikams – saugumo mokymuose, kuriuose jie išmoks atpažinti savo jausmus, apsaugoti save ir kitus nuo netinkamo elgesio. Vyks paskaitos įvairiomis šeimoms aktualiomis temomis. 

Visos Paramos vaikams centro teikiamos paslaugos projekto metu, registracija, dalyvio atmintinė

                                             

SVARBU:

 

 

 

 

 

                                                                                 
  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms