Naujienos

Specialistai mokėsi atpažinti seksualinį smurtą ir teikti pagalbą

Paramos vaikams centras kartu su tarpautine organizacija BICE (Tarptautinis katalikų vaikų biuras, Ženeva) rugpjūčio 29-30 d. Vilniuje organizavo mokymus “Seksualinis smurtas prieš vaikus: atpažinimas, pagalba ir pranešimas”. 

Mokymų vedėja, šeimos psichoterapeutė iš Prancūzijos, viena Buttes-Chaumont centro steigėjų, Martine Nisse pabrėžė, kad Eurostat duomenimis, vienas iš penkių vaikų Europoje patiria vienokį ar kitokį seksualinį smurtą. Taigi, ši tema yra labai skaudi, aktuali ir reikalaujanti greitų sprendimų, deja, mūsų visuomenėje vis dar – tabu. Dažnai nenorima matyti, kad šalia esančiam vaikui reikia pagalbos, todėl ir nepastebime ženklų, kurie signalizuoja apie patiriamą smurtą. 

M.Nisse kartu su komanda jau 30 metų Buttes-Chaumont centre teikia  terapinę pagalbą smurtą šeimoje ir už jos ribų patyrusiems žmonėms, taip pat smurto kaltininkams. Daugelio knygų ir straipsnių apie smurtą prieš vaikus autorė remiasi Sistemine šeimos terapija ir yra įsitikinusi, kad norint padėti patyrusiam smurtą svarbu dirbti su visa jo šeima kaip su sistema.

Daugiau kaip 30 mokymuose dalyvavusių specialistų (psichologų, psichiatrų, psichoterapeutų) iš skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių turėjo galimybę sudalyvauti praktinėje mokymų dalyje ir supervizijų metu analizuoti darbe kylančius klausimus bei sunkumus.


Mokymai organizuoti pagal projektą “Kova prieš vaikų patiriamą seksualinį smurtą Afrikoje, Lotynų Amerikoje, Azijoje ir Europoje-CIS 2015-2017

 

          

 

 

SVARBU:

 

 

 

 

 

                                                                                 
  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms