Naujienos

Šiemet jau 30 Didžiųjų Draugų pradeda kurti naujas auginančias ir gydančias draugystes

Metams įpusėjus "Big Brothers Big Sisters" komanda džiaugiasi puikiais rezultatais. Didžiųjų draugų gretas šiemet jau papildė 30 žmonių! Jie praėjo atrankos procedūras ir jau gali džiaugtis pirmomis pažintimis su jiems parinktais Mažaisiais Draugais.

Džiugu, kad savanorystės idėjos darosi vis populiaresnės mūsų šalyje ir vis daugiau žmonių skiria savo laiką ir dėmesį neatlygintinai, dažniausiai socialinei, veiklai.

Savanoriauti programoje „Big Brothers Big Sisters“ dažniausiai renkasi žmonės, norintys prasmingai praleisti laiką, pasidalinti savo patirtimi, palaikyti vaikus, prisidėti prie geresnės jų ateities, suprantantys stabilių ir ilgalaikių santykių svarbą vaiko gyvenime. Pati programa dažniausiai yra pristatoma kaip  individuali pagalba vaikams arba paaugliams, padedanti įveikti įvairius gyvenimiškus ir lengvus psichologinius sunkumus. Nors programos efektyvumas yra patvirtintas moksliškai, svarbu aptarti, kodėl ryšys su savanoriu yra svarbus vaikui ir kaip jam padeda.

Gyvenimiški sunkumai, su kuriais galimai susiduria vaikai ateinantys į programą yra įvairūs. Galbūt vaikai yra vieniši ir neturi draugų, susiduria su smurtu artimoje aplinkoje arba mokykloje, kartais susiduria su nepriežiūra arba tėvų skyrybomis, netektimis. Kai tėvai nuolat konfliktuoja, jie negali tinkamai atlikti tėvų pareigų ir pasirūpinti vaikais, todėl vaikai lengviau pasiduoda aplinkos poveikiui bei neigiamai bendraamžių įtakai. Tėvų konfliktai taip pat rodo vaikams netinkamą problemų sprendimo modelį, todėl vaikams sunkiau sekasi sutarti su bendraamžiais, spręsti konfliktines situacijas. Patiriamas smurtas ir apleistumas didina vaikų pažeidžiamumą, nepalanki aplinka formuoja priešišką, įtarų vaikų požiūrį į kitus žmones, skatina negatyvų požiūrį į save ir mažina savivertę. Moksliniai tyrimai rodo, kad smurtą patyrę vaikai yra labiau linkę agresyvų elgesį laikyti tinkamu, siekiant asmeninių tikslų, taip pat jiems trūksta vaidmenų modelių, kurie padėtų mokytis tinkamų socialinių problemų sprendimo būdų.

Daugeliu atveju mokslininkai sutinka, kad vaikams, patiriantiems įvairių sunkumų, vienas iš svarbių apsauginių veiksnių yra socialinis palaikymas, kuris ne tik apsaugo nuo psichologinių problemų, smurtinio elgesio bei priklausomybių, bet bendrai vertinant skatina pozityvius raidos rezultatus. Moksliniai tyrimai atskleidžia, kad socialinis palaikymas didina vaikų savivertę, gerina prisitaikymą mokykloje bei mokymosi rezultatus. Būtent socialinį palaikymą visų pirma ir gauna vaikai draugystėse su Didžiaisiais draugais, kurie yra jautrūs vaikų problemoms, geba išklausyti ir paremti. Atsakingo ir patikimo draugo globa ir palaikymas, buvimas šalia padeda vaikams įveikti daugelį sunkumų ir išvengti problemų. Didysis draugas yra tinkamo elgesio pavyzdys, gali patarti, padėti vaikams spręsti sunkumus įvairiose socialinėse situacijose. Taip pat vaikai gauna saugių ir patikimų santykių patirtį, kas padeda formuotis labiau teigiamam požiūriui į kitus žmones ir save patį, taigi didinama vaikų savivertė, mažinama agresyvaus elgesio bei priklausomybių riziką.

Vaikams suteikiama galimybė pajausti ir pamatyti kitokias galimybes santykiuose su aplinka ir aplinkiniais, o taip pat praplėsti akiratį. Didžiųjų draugų padedami vaikai skatinami išdrįsti užsiimti naujomis, dar neišbandytomis veiklomis, atrasti naujų pomėgių, su patikimu palydovu susipažinti su naujais žmonėmis ir naujomis situacijomis, įgyti naujų įgūdžių arba tobulinti jau turimus.

Taigi, draugystė su Didžiuoju draugu turi teigiamą poveikį daugeliui vaiko gyvenimo aspektų, o pokyčiai, kurie vyksta suteikia viltį ir tikėjimą auginančia ir gydančia draugystės galia.

Pagalba vaikams per stiprinančius saugius ryšius, psichologinio atsparumo didinimą bei krizės įveikimą yra prevencinio projekto "Gydanti ir auginanti draugystės galia" dalis.

 

Gydančias ir auginančias draugystes remia ir palaiko:

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas

                       

 

 

 

SVARBU:

 

 

 

 

 

 

  

                                                                                  

 

 

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms