Naujienos

Svarbiausi Paramos vaikams centro darbai 2018 metais

Paramos vaikams centro komanda 2018 m. tęsė anksčiau pradėtas iniciatyvas, projektus ir programų „Big Brothers Big Sisters“, „Vaikystė be smurto“, „Pozityvi tėvystė“, „Antras žingsnis“ veiklas. Visų Centro veiklų svarbiausias tikslas – kad Lietuvos vaikai jaustųsi saugūs, nes tik taip užaugę žmonės gali kurti stiprią, atvirą, bendradarbiaujančią visuomenę.

Plačiau

Paskaitų ciklas „Šeimos pokalbiai su psichologu“

Paramos vaikams centre pradedamas paskaitų–diskusijų ciklas „Šeimos pokalbiai su psichologu“. Didelę darbo su vaikais bei šeimomis patirtį sukaupę ekspertai dalinsis praktiniais patarimais, kaip stiprinti tėvų ir vaikų ryšį, įveikti bendravimo ir auklėjimo sunkumus. Tėvai galės pasidalinti savo patirtimi, aptarti konkrečias situacijas. 

Plačiau

Pagalba patyrusiems smurtą vaikams ir jų artimiesiems

Paramos vaikams centre kiekvienais metais pagalbos sulaukia apie 200 vaikų, patyrusių įvairių formų smurtą. 2019 metais įgyvendinant projektą „Kompleksinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams, smurto liudininkams ir jų šeimoms“, išgyventi traumuojančias patirtis psichologai padės daugiau kaip 200 žmonių. 

Plačiau

Ir namuose vaikai gali puikiai vasaroti

Nemažai tėvų stengiasi vaikų atostogas sustyguoti taip, kad atžala nei valandėlės nenuobodžiautų, o dalį vasaros dar būtinai skirtų mokymosi spragų „užkamšymui“. Ar geroms vaikų vasaros atostogoms būtinos kelios stovyklos ir nuo ryto iki vakaro suplanuota veikla namuose? 

Plačiau

Mokymai specialistams: „Seksualinė prievarta prieš vaikus: prevencija, atpažinimas ir pagalba“

Kviečiame psichologus, psichiatrus ir psichoterapeutus, dirbančius su vaikais ir šeimomis, į teorinius–praktinius mokymus apie seksualinės prievartos prieš vaikus prevenciją, atpažinimą ir pagalbos teikimą. Mokymuose specialistai įgys teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, kurie padės teikti efektyvią pagalbą vaikams, patyrusiems seksualinę prievartą, ir jų šeimoms.

Plačiau

Vaikai MO muziejuje mokosi suprasti savo ir kitų jausmus

Paramos vaikams centro psichologių parengti edukatoriai MO muziejuje moko pradinukus ir paauglius atpažinti savo jausmus, taip pat suvokti, kaip tai veikia jų elgesį. Užsiėmimų metu ugdoma mokinių empatija ir gebėjimas į situaciją pažvelgti iš kito žmogaus perspektyvos, mokomasi klausyti, bendradarbiauti ir veikti kartu. 

Plačiau

Mokymai specialistams, norintiems organizuoti užsiėmimus tėvams

Paramos vaikams centre organizuojami „Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymo programos“ mokymai vadovams. Jie skirti psichologams, socialiniams pedagogams, slaugytojams, socialiniams darbuotojams, spec. pedagogams, gydytojams ir kitiems specialistams, turintiems darbo su vaikais bei suaugusiais patirties ir norintiems vesti mokymus, skirtus tėvams/globėjams. 

Plačiau

Konferencijoje aptarti programos „Taiki mokykla“ rezultatai

Paramos vaikams centras kartu su Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centru pastaruosius dvejus metus septyniose Lietuvos gimnazijose įgyvendino konfliktų prevencijos programą „Taiki mokykla“, skirtą 5-12 klasių mokiniams. 2017-2019 mokslo metais pasiekti rezultatai apibendrinti baigiamojoje konferencijoje, kuri vyko birželio 11 d. Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centre. 

Plačiau

Sužaloti visam gyvenimui galima ir nepakėlus rankos

Visi tėvai į vaiko elgesį yra sureagavę impulsyviai: pakėlę balsą, nepagrįstai apkaltinę ar sukritikavę, mestelėję įžeidžiančią repliką. Kodėl būna sunku susivaldyti ir kada vaiko kritika, ignoravimas, griežtas žodis peržengia drausminimo ribas ir tampa emociniu smurtu?

Plačiau

SVARBU:

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms