Ką turėtų žinoti rūpestingi suaugusieji apie sekstingą?

  • Pasikalbėkite su vaiku/-ais apie sekstingą – tai viena iš svarbių temų kiekvienoje šeimoje ar klasėje. Kuo daugiau rizikų vaikai ir paaugliai žinos, tuo mažiau tikimybės, kad jie paklius į bėdą.
  • Pabrėžkite vaikams, kad labai atsargiai ir apgalvotai atrinktų, kurias nuotraukas nori siųsti savo draugams ar viešinti portaluose, socialiniuose tinkluose. Kartą paviešinta nuotrauka jiems nebepriklauso. Paklauskite vaiko, kaip jis jaustųsi, jei jo seksualią nuotrauką pamatytų jo mokytojai, treneris, kaimynai, teta ar gydytojas.
  • Pakalbėkite su vaikais ir paaugliais apie bendraamžių spaudimą, parodykite, kad suprantate, kaip svarbu turėti draugų ir būti priimtam, bet taip pat, kaip kartais dėl noro patikti galima prisidaryti sau rimtos bėdos. Paskatinkite juos visada priimti tik pozityvius sprendimus savo gerovės ir ateities atžvilgiu bei priminkite jiems, kad net didžiausias spaudimas iš bendraamžių yra lengviau pakeliamas negu visos mokyklos ar visuomenės pajuoka ar patyčios.
  • Ugdykite vaikų savigarbą, rodydami jiems teigiamą dėmesį, išklausykite juos, atsižvelkite į jų nuomonę.
  • Priminkite vaikams apie jų asmeninę atsakomybę. Pabrėžkite, kad visada pats vaikas gali nuspręsti, ar įsitraukti į sekstingą ar ne. Pakalbėkite apie konkrečias situacijas, pavyzdžiui: ką jis/ji darytų, jeigu gautų kito vaiko ar paauglio nuogo ar apnuoginto kūno nuotrauką? Patarkite tokias nuotraukas iškart ištrinti, nes jų tolesnis platinimas reiškia užsiėmimą pornografijos platinimu ir patyčiomis, o tai jau yra įstatymo pažeidimas.
  • Informuokite vaikus/paauglius, kad jei jiems ar jų pažįstamiems nutiko bėda, susijusi su sekstingu, pirmiausia jie turėtų kreiptis į socialinių tinklų administratorius ir pagalbos į artimiausius žmones, nes tokie žeidžiantys ir skaudinantys veiksmai nukreipti prieš bet kurį vaiką turi būti sustabdyti, o artimieji tikrai gali padėti ištverti sudėtingą procesą bei pasekmes.

 

SVARBU:

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms