Seksologas Viktoras Šapurovas apie sekstingą

Kaip greitai informacinės technologijos vystosi ir keičia mūsų gyvenimą. Net ir prieš 10 metų sunku buvo tai numatyti.

Sekstingo reiškinys taip pat labai naujas, bet jau spėjo užimti nemenką vietą paauglių komunikacijoje. Kai kas iš jų siuntinėja savo nuogas nuotraukas mylimajam žmogui. Kiti tas nuotraukas platina. Iš tikrųjų žmogaus išsiųsta nuotrauka jau jam nebepriklauso. Galbūt didžiausios komplikacijos įvyksta, kai meilės ryšys pasibaigia. Kai po malonios draugystės, vienas iš partnerių atstumia kitą, tas kitas gali blogai jaustis. Platinti gautas nuogas nuotraukas yra saldus kerštas. Kitas dalykas - kartais nuogos nuotraukos siunčiamos ar gautos laikomos mobiliajame telefone kaip seksualumo įrodymas. Paaugliai, ypač vaikinai pasižymi aktyviu seksualumu. Jiems bet kas susijęs su seksualumu yra jaudinantis dalykas. Paaugliai ieško draugų palaikymo norėdami įsitvirtinti grupėje, įrodydami savo pranašumą, konkuruodami su kitais kad ir dėl panelės.

Didelė problema mūsų visuomenėje instrukcijų neskaitymas. Kad ir suaugę mažai įsigilina į bankų, kitų įstaigų ir tinklapių perspėjančius tekstus, kuriuos pasirašo. Ilgi tekstai vargina, bet jie sukurti MŪSŲ SAUGUMUI. Vaikai ima iš mūsų pavyzdį ir panašiai elgiasi su savo intymia informacija negalvodami apie pasekmes. Žmogui paprastai pilnumoje susiformuoja atsakomybės jausmas tik apie 25 metus. Taigi penkiolikmetis pagautas emocijų ir greičio neretai pasielgia neatsakingai.

Viena iš auklėjimo funkcijų yra ribų vaikui nustatymas ir jų užtikrinimas. Galima liūdnai pajuokauti, kad, jei tėvai neišmokino vaiką jausti ribas, kad leidžiama, kas ne, tai jam užaugus ribas nustatys kalėjimas. Tėvų nustatomos ribos vaiką saugo nuo bėdų, tolimesnių neigiamų pasekmių gyvenime. Pastebėtas sekstingas yra pagrindas tėvams gerai pasiruošus ir aptarus tarpusavyje, perkalbėti su vaiku. Pirmiausia reikia aiškinti, didinti vaiko atsakomybės suvokimą. Prireikus tenka riboti naudojimąsi elektroninėmis priemonėmis. 

 

Viktoras Šapurovas
Individualiosios psichologijos analitikas, seksologas

 

 

 

 

 

SVARBU:

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms