Tėvams ir specialistams: kas yra sekstingas?

Sekstingas (angl. sexting) – tai angliškų žodžių „sex“ ir „texting“ junginys. Sekstingas – atvirai seksualaus turinio žinučių, apnuogintų ar nuogų kūnų nuotraukų, filmukų siuntimas ar gavimas naudojantis mobiliuoju telefonu, kompiuteriu ar kita skaitmenine priemone.

Šis terminas ir reiškinys yra dar pakankamai naujas ir siejamas su informacinių technologijų vystymusi ir įsigalėjimu kasdieniame gyvenime. Sekstingas suaugusiųjų tarpe gali būti toleruotinas, jei abi komunikuojančios pusės tokiam elgesiui pritaria, tačiau, kai siunčiamos ar platinamos nuogo ar pusnuogio vaiko ar paauglio nuotraukos – tai nusikaltimas, net jeigu tas, kuris platina, yra pats vaikas (t.y. asmuo iki 18 m.).

Sekstingas yra dažna problema vaikų ir paauglių gretose, nors nustatyti jos mastą nėra lengva. Įvairūs tyrimai, atlikti užsienio šalyse, rodo, kad 1 iš 5-10 paauglių siuntė kitam žmogui seksualias savo nuotraukas internetu. Be to, 1 iš 3-8 paauglių gavo tokių nuotraukų internetu. Jei pridėtume seksualinio turinio žinutes, skaičiai būtų dar didesni.

Abiejų lyčių atstovai gali įsitraukti į tokios informacijos siuntimą, gavimą ar jos skleidimą.

 

SVARBU:

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms