Apsaugok vaiką

Vaikai, patyrę blogą prisilietimą stengiasi būti nematomi, nes:
  • yra išgąsdinti,
  • pažadėjo saugoti paslaptį apie blogą prisilietimą,
  • bijo įskaudinti savo skriaudėją,
  • bijo, kad jais nepatikės,
  • nežino, kad blogas prisilietimas neleistinas,
  • nemoka žodžių, kuriais galėtų papasakoti,
  • neturi kam papasakoti...

Todėl labai svarbu, kad suaugę mokytų vaikus apsisaugoti nuo seksualinės prievartos ir tokiu būdu užkirstų kelią blogam prisilietimui.

Vienas iš svarbiausių dalykų užkertant kelią vaikų seksualinei prievartai yra kalbėjimasis su vaiku. Vaikas turėtų žinoti apie savo seksualumą ir intymias kūno vietas. Žinoma, toks pokalbis su vaiku gali būti sudėtingas, tačiau jis labai svarbus siekiant apsaugoti vaiką nuo seksualinio išnaudojimo.

Jūsų (tėvų, globėjų) užduotis yra pasikalbėti su vaiku apie jo kūną bei paaiškinti kas yra “geras” ir “blogas” prisilietimas. Vaikas turėtų pažinti savo kūną ir žinoti, kad kūnas priklauso tik jam ir niekas neturi teisės jo liesti. Pasakykite vaikui, kad jis turi teisę atsisakyti, jei kažkas prašo daryti tai, ko jis nenori. Pabrėžkite, kad jei vaikas atsidurs situacijoje, kurioje jam bus labai neramu, jis turėtų kuo greičiau pasakyti jums ar paprašyti pagalbos kito suaugusio, kuriuo pasitiki.

Nevenkite kalbėtis su vaiku apie seksualumą. Vaikai apie tai pradeda kalbėtis su bendraamžiais, dažnai iškreipta, vulgaria kalba. Tad neretai atsitinka taip, kad vaikui apie seksualumą papasakojama klaidingai. Būtų geriau, kad Jūs pirmasis pasikalbėtumėte su vaiku šia tema. Tokiems pokalbiams galima surasti tinkamų momentų: pavyzdžiui, pamatote nėščią moterį, einate praustis, arba vaikas spontaniškai užduoda klausimą šia tema. Tokiose situacijose lengviau kalbėtis su vaiku apie seksualumą.

Kalbėdami su savo vaiku apie seksualumą atkreipkite jo dėmesį ne tik į riziką. Vaikas turėtų žinoti, kad seksualumas yra normalu, kažkas labai gražaus ir vertingo.

Ruošdamiesi tokiems pokalbiams, Jūs galite pasitarti su specialistu – gydytoju, mokytoju, psichologu arba susirasti specializuotos literatūros.


Svarbu nuo pirmųjų dienų kurti glaudų ryšį su vaiku, grįstą pasitikėjimu vienas kitu ir atvirumu. Visada išklausykite vaiką, kai jis nerimauja ar bijo.

SVARBU:

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms