Vaikams ir paaugliams: kaip netapti sekstingo auka

Svarbiausia yra apsvarstyti galimas savo poelgio pasekmes:

  1. Nuotraukos likimas. Vos tik išsiųsi savo nuotrauką ar žinutę, tu nebekontroliuosi situacijos. Kol nuotrauka tavo telefone, gali daryti ką nori. Išsiuntus ją, kitas žmogus sprendžia, ką su ja daryti. Nuotrauka, žinutė gali būti išplatinta socialiniuose tinkluose, išsaugota daugybės žmonių skaitmeninėse priemonėse, net platinama pedofilų tinklapiuose. Nepamiršk, kad daugybė žmonių gali ne tik pamatyti tavo nuotrauką, bet ir ją komentuoti, tyčiotis iš tavęs.
  2. Nuotraukos gavėjas. Dabar tau atrodo, kad ją matys tik tas žmogus, kuriam ją siunti, bet pagalvok, kas būtų, jei tą nuotrauką pamatytų tavo tėvai, mokytojai, kaimynai, močiutė, geriausias draugas ar draugė? Taip gali nutikti, jei žmogus, kuriuo tu pasitiki tyčia arba netyčia pasidalins tavo nuotrauka su kitu žmogumi, o šis dar su kitu ir taip toliau. Tad prieš siųsdamas nuotrauką visada pagalvok, kaip tu jaustumeis, jei ją pamatytų tavo artimieji.
  3. Galimi pavojai. Išsiųsta vienintelė nuotrauka gali staiga pasiekti tūkstančius žmonių, nes dalintis informacija internete labai paprasta. Jei bendrauji su žmogumi naudodamas kamerą ir tik kelioms sekundėms parodai savo apnuogintą/nuogą kūną, žinok, kad per tą laiką galima tave nufotografuoti. Ir net ne vieną kartą.
  4. Ko tu sieki. Prisimink, kad jei tu nori atkreipti į save dėmesį, sužavėti, patikti kitam žmogui, tai seksualių nuotraukų ir žinučių siuntimas tikrai nėra tinkamas būdas. Nepasiduok spaudimui, kai tau sakoma, kad privalai kažką padaryti, jog “užsitarnautum” meilę - tave mylintis ir gerbiantis žmogus niekada neverstų tavęs to daryti.  
  5. Žinok. Tavo kūnas yra tavo nuosavybė ir tu visada turi teisę pasakyti “NE”.
  6. Pagalba. Jei nežinai, ką daryti, abejoji, jautiesi nepatogiai, nejaukiai, pasikalbėk su suaugusiu žmogumi, kuriuo pasitiki – mama, tėčiu, kaimyne, mokytoja, IT specialistu mokykloje, draugo ar draugės mama, psichologe, būrelio vadove ar kitu patikimu suaugusiuoju ar paskambink į pagalbos vaikams ar jaunimui liniją.


Kol dar neištiko bėda, pasidomėk apie sekstingo pavojus vaikams ir paaugliams – tu ne vienas/-a, kuris apie tai galvoja!

 

SVARBU:

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms