Savanoriai mokosi bendrauti, reikšti jausmus, spręsti konfliktus

Programos “Big Brothers Big Sisters” dalyviai savanoriauti, t.y. kartą per savaitę susitikti su 7-14 metų vaikais, gali tik baigę 10 savaičių mokymus, kuriuos veda psichologės. Savanoriai sužino daug naudingos informacijos ne tik, kaip tinkamai bendrauti su vaikais, bet ir reikšti jausmus, spręsti konfliktus kasdienėse situacijose. 

Didžiąja Drauge pasirengusi tapti savanorė džiaugiasi, kad baigusi mokymus, tiek darbe, tiek namuose pradėjo garsiai sakyti, kaip jaučiasi. Užuot kritikavusi, sakiusi: “tu blogas, baisus” ir pan., stengiasi vartoti tokius teiginius, kaip “tavo elgesys man nepatinka”, “blogai pasielgei”. Anot merginos, tai tikrai keičia santykius. 

Kita programos dalyvė pabrėžia, kad naudingiausia mokymuose buvo išgirsti apie draugystės ciklus ir krizes, taip pat jų įveikimą. Informaciją, kaip pozityviai ir efektyviai spręsti konfliktus, ji, sako, tikrai pritaikysianti kasdienėse situacijose. 

Be to, savanorių mokymuose daug informacijos pateikiama apie vaikų raidos ypatumus, bendravimo barjerus, aptariamos įvairios krizinės situacijos. Kalbama, kaip reikšti jausmus efektyviais būdais, taip pat apie smurtą, skyrybas ir kitas situacijas, su kuriomis susiduria programoje dalyvaujantys vaikai.

“Sužinojau, kaip bendraujant su vaikais elgtis sudėtingose situacijose, kodėl svarbu nubrėžti ribas, taip pat apie smurto rūšis, savižudybes. Visa tai labai svarbu ir santykiuose su draugais, šeimos nariais, partneriu”, - sako dar viena mokymus baigusi savanorė. 

Savanoriai su vaikais bendrauja mažiausiai metus. Jie susitinka kiekvieną savaitę dviems valandoms ir veikia, tai kas abiems smagu, įdomu, prasminga. Eina pasivaikščioti, žiūri filmus, lanko parodas, klauso koncertų, sportuoja, susitinka arbatos ar kavos puodeliui ir t.t. Būtent tokio buvimo kartu vaikams labiausiai reikia. Taip jie mokosi bendrauti, pasitikėti, tinkamai reikšti jausmus.

Tu taip pat gali vienam vaikui tapti patikimu ir svarbiu Didžiuoju Draugu. Junkis prie programos “Big Brothers Big Sisters” savanorių!

Kad vaikai turėtų auginančias ir gydančias draugystes, labai reikalingi Jūsų 2 %.

             

SVARBU:

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms