Naujienos

Startuoja internetinė svetainė www.seimosmediacija.lt

Šeimos mediacija - geriau nei teismas šeimos teisinį ginčą galite išpsręsti patys

2014 m. gruodžio mėn. VšĮ “Paramos vaikams centras” ir advokatų profesinė bendrija “Vaičiūnas ir Vaičiūnas” vieni pirmųjų Lietuvoje pradėjo teikti specializuotą taikinamojo tarpininkavimo (mediacijos) paslaugą šeimos ir artimų žmonių ginčuose.

Šeimos ir artimų žmonių santykiai yra ypatingi ir sudėtingi. Tarpusavio pasitikėjimas, pagarba, rūpinimasis vienas kitu yra šeimos pagrindas. Tai žmogaus privataus gyvenimo dalis, kur kylančius ginčus teisė dažnai yra nepajėgi spręsti iš esmės.

Nacionalinės teismų administracijos duomenimis per 2013 metus teismuose buvo išnagrinėtos 22010 civilinės bylos kylančios iš šeimos teisinių santykių. 2477 bylų nagrinėjimas truko nuo 6 mėn. iki 12 mėn., o 894 – daugiau nei 12 mėn. Dar 5130 šeimos byla 2013 metais liko neišnagrinėta. 2014 metų šeimos bylų nagrinėjimo statistika bus pakelbta vėliau, tačiau prielaidų jai pasikeisti iš esmės nebuvo.

Nėra abejonių, kad teismas jam perduotą šeimos teisinį ginčą išnagrinės ir dėl jo priims sprendimą. Tačiau iki tol reikšmingą savo energijos, pastangų, laiko, piniginių lėšų dalį ginčo šalys turės skirti aktyviam dalyvavimui teismo procese ir gyventi neišspręsto konflikto sąlygomis. Galiausiai, sulaukus teismo sprendimo, gali atsitikti taip, jog nė viena iš šeimos ginčo šalių nepajus palengvėjimo. Ateina suvokimas, jog su teismo sprendimu šalių santykiai ir konfliktas nesibaigė.

Šeimos santykiuose neišspręsti ginčai, lygiai taip kaip ir labai ilgai sprendžiami ginčai, tampa kliūtimi, kuri neleidžia judėti toliau, pasikeitus asmeninio gyvenimo aplinkybėms.

Šeimos mediacija yra vertinama kaip alternatyvus būdas spręsti šeimos ir artimų žmonių ginčus, nes leidžia siekti taikaus susitarimo, mažina ekonominius ir socialinius išsiskyrimo praradimus šeimoms, visuomenei ir valstybei.

Esame tikri, kad bendrai veiklai sujungę šeimos santykių psichologijos ir teisės žinias, patirtį bei specialistų asmeninius gebėjimus, būdami ištikimi savo profesijai, galime padėti šalims pasiekti susitarimą ir ginčą išspręsti taikiai.

Pristatome Jums naują internetinę svetainę www.seimosmediacija.lt ir kviečiame užsukti.

Atsakingas asmuo: Mindaugas Vaičiūnas
El. paštas: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Tel.Nr.: +370 5 2130381
Mob.tel.Nr.: +370 685 67649
Adresas: V. Kudirkos g. 4-1A, LT-03105 Vilnius
Skype: Seimosmediacija.lt
www.seimosmediacija.lt


 

 

 

SVARBU:

 

 

 

 

 

                                                                                 
  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms