Naujienos

Prof. D.Glaser paskaitoje specialistai gilino žinias apie emocinį smurtą

Paramos vaikams centro kvietimu Vilniuje viešėjusi garsi mokslininkė, Londono vaikų ligoninės “Great Ormond Street” psichiatrė prof. Danya Glaser specialistams Vilniaus universitete skaitė paskaitą “Emocinė prievarta prieš vaikus: atpažinimas ir intervencija”. 

Maždaug šimtui VU Filosofijos fakultete birželio 14 d. susirinkusių psichologų, gydytojų, socialinių darbuotojų ir kitų specialistų D.Glazer pristatė emocinio smurto formas, ir būdus, kaip jį diagnozuoti bei įvertinti rimtumą. Pateikė keturių pakopų emocinio smurto įvertinimo schemą, kuri gali padėti nustatyti vaiko psichologinę padėtį šeimoje, taip pat rizikos ir atsparumo faktorius socialiniame, tėvų kaip asmenybių, vaiko kaip asmenybės bei tėvų - vaikų santykių srityse. Profesorė rekomendavo įvairių psichologinio darbo formų, skirtų mažinti emociniam smurtui. 

Be to, viešėdama Vilniuje D.Glaser vedė supervizijas Paramos vaikams centro psichologėms, kartu dalyvavo ekskursijoje Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentų konservavimo ir restauravimo skyriuje. Ekskursijos metu restauratoriai supažindino su dokumentų konservavimo ir restauravimo procesais, pademonstravo, kaip gaminamas popierius, o knygos prikeliamos naujam gyvenimui, aprodė naujai įrengtas bibliotekos erdves.


Paskaitą organizavo Paramos vaikams centras, bendradarbiaudamas su VU Filosofijos fakulteto Klinikinės psichologijos katedra. 


    

    

    

SVARBU:

 

 

 

 

 

 

  

                                                                                  

 

 

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms