Naujienos

Mokymai psichologams, norintiems padėti apklausti vaikus

Psichologai, norintys padėti apklausti vaikus baudžiamajame procese, dar gali registruotis į įvadinius mokymus. Trijų dienų mokymus, finansuojamus valstybės biudžeto lėšomis, ves Paramos vaikams centro specialistai. 

Daug darbo su vaikais patirties turintys Paramos vaikams centro psichologai paaiškins, kaip užmegzti kontaktą su nepilnamečiu, kaip jį parengti apklausai. Supažindins su apklausos procedūra ir metodika, klausimų vaikui formulavimu, specialistų bendradarbiavimo būdais. Patars, kokios psichologinės ir socialinės pagalbos reikia vaikui, dalyvaujančiam teisinėse procedūrose. 

Išklausę šiuos mokymus, psichologai bus įrašomi į sąrašą, iš kurio ikiteisminio tyrimo pareigūnai ar teismų darbuotojai kvies juos dalyvauti nepilnamečių apklausose.

Mokymuose gali dalyvauti specialistai, turintys psichologijos studijų krypties bakalauro ir magistro kvalifikacinius laipsnius arba lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją. Be to, negali būti pripažinti kaltais už nusikalstamas veikas, susijusias su vaikų seksualiniu išnaudojimu, dėl kurių nustatyti darbo apribojimai Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme.

Į apklausose norinčiųjų dalyvauti psichologų sąrašą iškart, be įvadinių mokymų, įtraukiami specialistai, įgiję teisės psichologijos šakos aukštąjį universitetinį išsilavinimą arba per pastaruosius 3 metus turėję patirties apklausant nepilnamečius baudžiamajame procese. 

Psichologų registraciją į sąrašą vykdo Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba, o įvadinius mokymus organizuoja Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba. REGISTRUOKITĖS el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba paskambinę telefono numeriu 8 700 00 204. 

Informacija apie mokymų laiką ir vietą, bus pranešta užsiregistravusiems dalyviams. 

Daugiau informacijos 

SVARBU:

 

 

 

 

 

 

  

                                                                                  

 

 

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms