Naujienos

Vis daugiau pedagogų moko vaikus socialinių emocinių įgūdžių

Prie Paramos vaikams centro vykdomos programos “Antras žingsnis” vasario pabaigoje prisijungė daugiau kaip 40 pedagogų, dirbančių Kauno ir Panevėžio rajonų mokyklose. Išklausę mokymus, jie pasirengė padėti vaikams pažinti ir suvaldyti pykčio jausmus, efektyviai spręsti problemines situacijas, įtraukti į bendrą darbą tėvus. 

Iš viso nuo 2017 m. rugpjūčio mėnesio, kai Paramos vaikams centras pradėjo įgyvendinti Europos socialinio fondo finansuojamą projektą "Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II”, jau paruošta 250 mokytojų iš 47 Lietuvos mokyklų. Jie savo klasėse gali taikyti socialinių emocinių įgūdžių lavinimo programą „Antras žingsnis“.

Dirbant su šia programa, vaikai mokomi pažinti savo jausmus ir juos tinkamai reikšti, sužino, kaip atsispirti impulsyviam elgesiui ir išspręsti konfliktus. Pedagogai mokiniams padeda išmokti surasti tinkamus įvairių problemų sprendimo būdus ir suprasti savo elgesio pasekmes. 

Programa „Antras žingsnis“ remiasi trimis pagrindiniais socialiniais gebėjimais: empatija, impulsų kontrole bei problemų sprendimu ir pykčio valdymu. Šių socialinių ir emocinių įgūdžių vaikai mokomi modeliuojant gyvenimiškas situacijas, kartojant išmoktus įgūdžius, taip pat gaunant teigiamų mokytojos pastiprinimų.

Mokytojų registracija į "Antro žingsnio" programos mokymus vyksta el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  

          

                                       

SVARBU:

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms