Naujienos

Psichologė V.Lakis-Mičienė: “Vasarą prie vadovėlių leidęs vaikas, geriau mokyklai nepasiruoš”

Iki rudens dar - kone mėnuo, tačiau nemažai tėvų jau sodina vaikus prie knygų, kad kartotųsi per atostogas primirštas taisykles ar mokytųsi tai, kas sunkiau sekėsi mokslo metais. Mat nerimauja, kad per vasaros atostogas pradinukui iš galvos išgaravo visos raidės ir matematikos veiksmai. Taip pat yra įsitikinusių, kad dabar, užuot tuščiai leidus laiką, pats metas paaugliui išmokti tuos dalykus, iš kurių mokslo metais prisirinko prastesnių įvertinimų

Tėvai jaučia įtampą, kad vaikas neatsiliktų nuo klasės draugų, ypač jeigu jam sunkiau sekasi. Reikalauja mokytis vasarą, nes mano, kad sugrįš į mokyklą labiau pasiruošęs ir jam bus lengviau mokslo metais. Deja, iš sėdėjimo prie vadovėlių vasarą - nebus daug naudos. Konkrečias užduotis reikėtų atlikti tik tuomet, jeigu jas skyrė mokytoja, pavyzdžiui, dėl neįskaityto dalyko, - pastebi Paramos vaikams centro psichologė Veronika Lakis-Mičienė

Pasak specialistės, po atostogų, kurių metu tėvų raginami vaikai bando užkaišioti mokymosi spragas, dažnai pakliūnama į spąstus. Vasarą prie vadovėlių ar pratybų sėdėję vaikai, į mokyklą grįžta nepailsėję, todėl greitai pajunta nuovargį, sunkiai susikaupia. 

“Vaikams, kaip ir mums suaugusiems, būtinas kokybiškas poilsis, jeigu norime produktyviai, kūrybiškai, įdomiai dirbti. Vasara - atostogų metas ir, ko vaikai turėtų mokytis, tai - tinkamai ilsėtis, visiškai atsijungti nuo mokyklinės rutinos, kiek įmanoma daugiau laiko praleisti lauke”, - sako V. Lakis-Mičienė.

Beje, kokybiškai ilsintis galima išmokti daug ne vadovėlinių dalykų ir sukaupti ne ką mažesnį naujų žinių bagažą nei sėdint mokyklos suole. 

Su paaugliais dirbanti psichologė pabrėžia, kad vaiko patirtį labai praturtina bendravimas su naujais žmonėmis, ypač užsienio kalba, kitų kultūrų pažinimas, pavyzdžiui, kelionėje, gamtos procesų stebėjimas pas senelius kaime, maisto gaminimas su vyresniais giminaičiais. Paauglio tobulėjimui daug naudos duoda darbas vasarą ir visus vaikus labai praturtina knygų skaitymas.

Taigi, jeigu vaikas vasarą turėjo tokios ar panašios veiklos, tėvai turėtų jaustis ramūs - jų atžala  tikrai nenusirito žemyn, bet, atvirkščiai, patobulėjo, o primirštas taisykles ir formules pasikartos kartu su mokytoja rugsėjį.  

 

 

SVARBU:

 

 

 

 

 

 

  

                                                                                  

 

 

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms