Naujienos

Paramos vaikams centras pritaria Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvai dėl patyčių

Gegužės 10 dieną, antradienį, Paramos vaikams centro direktorė Aušra Kurienė dalyvavo pasitarime Prezidentūroje, skirtame aptarti LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamas priemones, stabdant patyčias mokyklose.  

 


Nuotrauka: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija


„Labai svarbu, kad kova su smurtu – tiek fiziniu, tiek psichologiniu yra vienas iš Prezidentės prioritetų. Džiaugiuosi, kad pagaliau susitarsime, kas yra smurtas prieš vaikus, kas yra emocinis smurtas. Taip pat, kad bus galimybė ir būtinybė mokykloms nuosekliai įgyvendinti prevencines programas“ -  teigia Paramos vaikams centro direktorė Aušra Kurienė, dalyvavusi pasitarime Prezidentūroje. 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė  su vaiko teisių apsaugos specialistais, psichologais, mokyklų vadovų, moksleivių ir nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarė, kokios priemonės padėtų mažinti smurtą ir patyčias mokyklose bei užtikrintų vaikų saugumą. Pasak Prezidentės, esamų priemonių nepakanka saugiai vaikų aplinkai mokyklose užtikrinti, o skaudžių nelaimių dėl smurto ir patyčių tik daugėja, todėl šalies vadovė teiks Švietimo įstatymo pataisas.

Prezidentės inicijuojamomis pataisomis siūloma įteisinti patyčių sąvoką, nes iki šiol emocinio smurto sąvoka nėra apibrėžta nė viename teisės akte. Prezidentės pataisomis taip pat siūloma sukurti vieningą kovos su smurtu ir patyčiomis sistemą visose šalies bendrojo ugdymo mokyklose ir profesinio mokymo įstaigose. Tokia praktika taikoma daugelyje Vakarų šalių – Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Jungtinėje Karalystėje, JAV, Kanadoje. Kova su smurtu – tiek fiziniu, tiek psichologiniu yra vienas iš Prezidentės inicijuotos socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą" prioritetų.

Daugiau apie Prezidentės pasiūlymus

Paramos vaikams centras prisideda prie Prezidentūros inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Centras jau daugiau nei 20 metų profesionaliai dirba su vaikais, išgyvenančiais psichologines krizes, patyrusiais įvairias prievartos formas, turinčiais elgesio ir emocinių sunkumų, konsultuoja jų šeimas.

 

Pranešimas parengtas remiantis LR Prezidento kanceliarijos informacija

 

 

 

 

SVARBU:

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms