Naujienos

Išgyvenantiems skyrybas – mediatorių pagalba

Skyrybos – šeimos gyvenimo krizė, skaudžiai paliečianti tiek tėvus, tiek vaikus. Viena iš galimų pagalbos priemonių besiskiriantiems tėvams yra šeimos mediacija. Pagal parengtą Mediacijos įstatymą, nuo 2017 m. šeimoms, nusprendusioms skirtis bus privaloma neteisminė mediacija.

Kad meciacija taptų įprasta praktika, yra svarbi visuomenės nuomonė, nes tarkim, jei vienas sutuoktinis bando įtikinti kitą sutuoktinį pasinaudoti mediacija, susitarimo tikimybė maža, bet kai visuomenėje vyraus nuostata, kad tai verta, tuomet įtikinėti nebereikės.

Mediacija naudojama spręsti ginčą. Kai dvi šalys negali vienos pačios išspręsti ginčo, jos gali pasinaudoti mediacija –  trečios šalies pagalba, tam, kad pasiekti susitarimą. Trečioji, neutrali šalis, vadinama mediatoriumi. Neteisminės mediacijos metu besiskiriantys sutuoktiniai ar gyvenimo partneriai gali aptarti vaiko bendravimo tvarką, gyvenamąją vietą, vaiko išlaikymo klausimus, bendro turto padalijimą ir pan. Mediacijos rezultatas – sutartis, kurią padės surašyti mediatorius.

Pasak karo teoretiko Carlos von Clausewizo, karai baigiasi pasiekus ne pergalę, o taiką.

Dėl šeimos mediacijos galima kreiptis į Paramos vaikams centrą, Vilniuje,  el.paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu  8 611 43567, ar Šeimos santykių institutą, Kaune, el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba tel.: 8 698 23 995.

                                                                                              

 

 

 

SVARBU:

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms