Naujienos

Vienas iš penkių vaikų tampa seksualinio smurto auka

Paramos vaikams centras nuo 2015 metų spalio 13 dienos visoje Lietuvoje vykdo tarptautinę socialinę kampaniją „Vienas iš penkių“, kurios pagrindinis tikslas atkreipti dėmesį į prievartos prieš vaikus problemą. Mes siekiame tėvams ir specialistams suteikti žinių ir patrauklių priemonių, kaip vaikus mokyti augti saugiais, o atpažinus blogus prisilietimus, žinoti kaip elgtis ir kam apie tai pasakyti.

 

Šią socialinę kampaniją tarptautiniu lygmeniu vykdo Europos Taryba, Paramos vaikams centras yra partneris ir kampaniją „Vienas iš penkių“ vykdo Lietuvoje.

KVIEČIAME PRISIJUNGTI!

 

Problemos mastas

Europoje ir pasaulyje turimų tyrimų duomenimis, maždaug vienas iš penkių vaikų tampa vienokio ar kitokio seksualinio smurto auka. Taip pat įvertinta, kad apie 80 proc. atvejų smurtautojas/priekabiautojas yra vaikui pažįstamas, žmogus kuriuo vaikas pasitiki.

Seksualinė prievarta – tai suaugusio žmogaus veiksmai, kai siekiama seksualinio pasitenkinimo ar komercinės naudos seksualiai vaiką išnaudojant,
◦    Naudojant prievartą, jėgą ir grasinimus
◦    Piktnaudžiaujant pasitikėjimu, valdžia ar įtaka vaikui, taip pat ir šeimoje
◦    piktnaudžiaujant itin pažeidžiama vaiko padėtimi, ypač dėl jo psichinės ar fizinės negalios ar priklausomumo.

Skaičius vienas iš penkių remiasi įvairiomis studijomis, Europos Sąjungos, UNICEF, PSO, Tarptautinės Darbo organizacijos duomenimis. Konkrečių šalių duomenys gali šiek tiek skirtis, tačiau vidurkis būtų toks. JAV ir Kanada pateikia panašius tyrimo duomenis.

Lietuvoje tyrimai nėra atliekami nuolat ir išsamiai, todėl nėra tikslios statistikos, tačiau pagal turimus duomenis skaičius „kas penktas“ atitinka tikrovę. Lietuvoje atliktų tyrimų duomenimis iki 31% vaikų iki 18 m. patyria seksualinę prievartą".

Filmukas apie socialinės kampanijos personažą Kiko:

SVARBU:

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms