Naujienos

Ar "Big Brothers Big Sisters" reikalinga Vilniui?

Informuojame, kad Vilniaus m. Savivaldybė nusprendė neremti „Big Brothers Big Sisters“ programos 2015 m. Viena iš 11 efektyviausių (remiantis moksliniais tyrimais) prevencinių programų pasaulyje, kuri jau 20 metų veikia Vilniuje ir nenutrūkstamai padeda 100 vaikų per metus Vilniaus mieste, kuri suburia 100-us savanorių suteikti ilgalaikę paramą vaikams ir paaugliams, neatrodo pakankamai svarbi Visuomenės sveikatos priemonių konkurso atrankos komisijai.

Programa, kuri vienareikšmiškai ir neabejotinai skirta jaunimo psichikos sveikatos profilaktikai ir emocijų ir elgesio problemų, smurto prevencijai, savo tęstinumą užtikrina užsienio fondų, Europos komisijos ir privataus verslo lėšomis, Vilniaus miestui atrodo nepakankamai rimta remti bent 5 ar 10 procentų. Esame nuoširdžiai nustebę ir apgailestaujame dėl tokio sprendimo.

Prieš kelias dienas paviešinę šią naujieną socialinio tinklo Facebook Paramos vaikams centro ir „Big Brothers Big Sisters Vilnius“ paskyrose, sulaukėme daug klausimų ir nerimo žinučių dėl „Big Brothers Big Sisters“ programos ateities negavus Vilniaus m. savivaldybės paramos 2015 metams.

Norime visus nuraminti, kad programos tikrai NEUŽDAROME, jos veiklos NESTABDOME, dalyvių skaičiaus kol kas NEMAŽINAME. Toliau ieškome paramos ir kitų būdų kaip turėti programą, kuri tiek daug vaikų jau išgelbėjo ir toliau tebegelbėja.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius ir vicemeras Gintautas Paluckas sureagavo į tokį nepaaiškinamą ir nesuprantamą atsitikimą, ir pažadėjo keisti paramos projektų atrankos konkurso nuostatus ateityje, kad stiprios Vilniaus nevyriausybinės organizacijos nebeatsidurtų tokioje padėtyje kaip mes šiemet.

Prašome visų, kurie galėtų prisidėti ir pagal savo galimybes paremti "Big Brothers Big Sisters" programą, tai ir padaryti. Ir pakviesti tai padaryti savo draugus. Paramos būdai ir daugiau apie programą: www.pvc.lt/lt/prisidek

Ačiū, kad esate kartu!

 

 

 

SVARBU:

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms