Naujienos

Kompleksinė pagalba smurtą patyrusiems vaikams ir jų šeimoms

Paramos vaikams centre nuolat teikiama profesionali specializuota ir kompleksinė pagalba smurtą patyrusiems vaikams bei jų artimiesiems. Įgyvendinant projektą „Kompleksinė pagalba nuo smurto nukentėjusiems vaikams, smurto liudininkams ir jų šeimoms“, 2020 m. pagalbą gavo 253 žmonės (113 vaikų ir 140 jų šeimos narių).

Plačiau

Visos emocinės pagalbos linijos vienu numeriu – 1809

Kiekvienas rūpestis turi savo ausį! 1809 – vienas numeris pasiekti visas nemokamos emocinės pagalbos linijas. Paramos vaikams centre veikiančioje „Tėvų linijoje“ laukiame tėvų, globėjų, įtėvių, senelių skambučių, kai kyla sunkumų dėl vaikų elgesio. 

„Taiki mokykla“ padėjo moksleiviams mokyti ir mokytis spręsti konfliktus, bendradarbiauti, suprasti save ir kitus

Paramos vaikams centras, bendradarbiaudamas su Nacionaline švietimo agentūra, pastaruosius dvejus mokslo metus daugiau kaip dvidešimtyje Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Plungės, Varėnos, Anykščių, Elektrėnų, Pakruojo mokyklų įgyvendino konfliktų prevencijos programą „Taiki mokykla.

Plačiau

Karas dėl namų darbų: kaip elgtis tėvams

Kodėl vaikai vengia atlikti namų darbus ar bando nuo jų išsisukti? Kodėl pasiteisinimas „tingiu“ dažniausiai slepia kitas priežastis? Paramos vaikams centro psichologė Jūratė Baltuškienė padeda suprasti vaikų elgesio priežastis ir rasti sprendimus, kaip motyvuoti vaikus ruošti namų darbus. 

Plačiau

Šventinis sveikinimas

          

Psichologė J.Baltuškienė: „Ieškote gyvenime prasmės? Galbūt padėtų savanoriavimas?“

Neatlygintinos veiklos patirtį ir kuriamą pridėtinę vertę atranda vis daugiau lietuvių. 2018 m. duomenimis, Lietuvoje savanoriavo 11 proc. gyventojų, praėjusiais metais atliktame visuomenės tyrime šis rodiklis šoktelėjo iki 15 proc. Visi bent kartą užsiėmę savanoriška veikla tikina, kad ji suteikia pilnatvės jausmą, stiprina savivertę ir padeda pajusti ilgalaikį džiaugsmą.

Plačiau

Įtampa ir krizinės situacijos šeimoje

Apie tai, kaip su vaikais aptarti sudėtingas situacijas (užsidarymą namuose dėl COVID-19, sumažėjusias pajamas ar darbo netekimą, tėvų konfliktus ir skyrybas) Paramos vaikams centro programos „Pozityvi tėvystė“ vadovė, psichologė psichoterapeutė Erna Petkutė kalbasi su LRT žurnaliste Giedre Čiužaite.

Plačiau

Smurtas prieš vaikus: kaip mokyti atpažinti ir apsisaugoti

Mokslinių tyrimų ir pasaulinės statistikos duomenimis, net 80 proc. vaikų iki 18-ojo gimtadienio susiduria su vienokiu ar kitokiu smurtu. Lapkričio 19 d. minint Pasaulinę smurto prieš vaikus prevencijos dieną, Paramos vaikams centro programos „Vaikystė be smurto“ vadovė, psichologė Ieva Daniūnaitė pataria, kaip mokyti vaikus atpažinti netinkamą elgesį, apie jį pranešti ir kaip reaguoti suaugusiems. 

Plačiau

Nuotolinis mokymasis: kodėl dingsta motyvacija

Kodėl perėjus prie nuotolinio mokymosi vaikų motyvacija sumažėja? Kas gali padėti ikimokyklinukui, pradinukui, paaugliui labiau įsitraukti ir susikaupti?  O kas trukdo mokytis prie ekranų? 

 

VIDEO KLIPAS 

Plačiau

SVARBU:

 

 

 

  

 

                                                                                 
  

 

 

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms