Naujienos

Konferencija tėvams ir globėjams „Tėvų žodžiai įsirašo širdy“

Bendraujant su vaikais ir paaugliais, suaugusiųjų pasakyti žodžiai, komentarai, net tonas gali taip stipriai paveikti tiek mažamečius, tiek jaunuolius, kad įžeidimas ar padrąsinimas širdyje liks visam gyvenimui. 

Plačiau

Draugas vaikui ir paaugliui, atvykusiam iš Ukrainos

Kviečiame iš Ukrainos atvykusius vaikus ir paauglius dalyvauti iniciatyvoje „Draugas vaikui“, kurios metu jie kartą per savaitę individualiai susitiks su psichologinius mokymus baigusiais savanoriais, pasirengusiais suteikti emocinį palaikymą. 

Plačiau

Ką svarbu žinoti prieš priimant ukrainiečius ir kaip kartu gyventi

Į namus priėmus ukrainiečius, pasikeičia tiek suaugusiųjų, tiek vaikų gyvenimas. Nusprendę užleisti  dalį namų ar savo kambarį, dalintis daiktais, laukti eilėje į vonios kambarį, galbūt apsiimate girdėti skaudžias istorijas ar matyti nuolat į žinių srautą telefonuose panirusius žmones. Tad šalia užuojautos ir noro padėti, palaipsniui gali atsirasti išsekimo, irzlumo, pykčio, nerimo, liūdesio, kaltės ir pan. jausmai. Svarbu nepamiršti, kad ypatingomis aplinkybėmis visus jausmus jausti yra normalu.

Plačiau

Tapk draugu vaikui iš Ukrainos

Lietuvoje apsigyvenę Ukrainos vaikai ir paaugliai patyrė skaudžių įvykių (neteko namų, įprastos aplinkos, draugų ar net artimųjų, augintinių, matė karo baisumus), todėl net būdami saugioje aplinkoje išgyvena emocinius ir psichologinius sunkumus. Kviečiame padėti Ukrainos vaikams ir suteikti jiems emocinį palaikymą – tapti vieno vaiko ar paauglio draugu (savanoriu) Vilniuje. 

Plačiau

Psichologinio atsparumo stiprinimo modelio mokymai specialistams, dirbantiems su vaikais ir tėvais

Į mokymus kviečiame sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir vaiko teisių apsaugos specialistus, socialinius darbuotojus, pedagogus, dirbančius su vaikais ir tėvais/globėjais ir norinčius savo tiesioginiame darbe taikyti Psichologinio atsparumo stiprinimo modelį. 

Plačiau

Psichologinė pagalba rusų ir ukrainiečių kalbomis

Paramos vaikams centre (Šeimyniškių g. 3A ir Latvių g. 19A, Vilnius) teikiame individualias konsultacijas rusiškai ir ukrainietiškai kalbantiems suaugusiems bei vaikams.

Plačiau

Programos „Esame saugūs“ mokymai ugdymo įstaigų specialistams

Kviečiame ugdymo įstaigas įgyvendinti smurto prevencijos programą „Esame saugūs“, kurią parengė Paramos vaikams centro ekspertai kartu su partneriais. Programa skirta įvairaus amžiaus (nuo darželinukų iki 18 metų), taip pat raidos sutrikimų turintiems vaikams ir paaugliams bei jų tėvams. 

Plačiau

Prevencinė programa „Esame saugūs“ įgalins vaikus bei tėvus atpažinti ir stabdyti smurtą

Paramos vaikams centro ekspertai parengė smurto prevencijos programą „Esame saugūs“, kurios pilotinis modelis kartu su partneriais (Utenos švietimo centro specialistais) išbandomas 5-iose Vilniaus ir 5-iose Utenos ugdymo įstaigose. Programa skirta įvairaus amžiaus (nuo darželinukų iki 18 metų), taip pat raidos sutrikimų turintiems vaikams ir paaugliams bei jų tėvams.

Plačiau

10 žingsnių, padedančių vaikui geriau jaustis

Rekomendacijos tėvams, kaip kasdienėse situacijose stiprinti vaikų ir paauglių psichologinį atsparumą. Kaip skatinti vaikų pasitikėjimą savimi, kodėl svarbu pastebėti jų pastangas ir kartu leisti laiką, kam reikalinga rutina, kokia pozityvaus mąstymo nauda, kas padeda prisitaikyti prie pokyčių. 

Plačiau

SVARBU:

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms