Daigos ir Justinos draugystė: gerumas, kuris stiprina ir drąsina

Trylikametės Daigos ir 29-erių Justinos istorija – dar viena istorija apie tai, kaip „Big Brothers Big Sisters“ programoje prasidėjusi mergaitės ir savanorės draugystė stiprėjo, jas abi augino, skatino geriau pažinti save. 

Daiga apie programą sužinojo iš joje dalyvavusios draugės, kuri pasakojo, kaip smagiai su Didžiąja Drauge leidžia laiką, tad ir pati pradėjo norėti turėti tokią draugę. Mergaitės mamai, vienai auginančiai ją ir vyresnį brolį, teko daug dirbti, tad Daigai trūko individualaus suaugusio žmogaus dėmesio, neutralaus žmogaus, su kuriuo ji galėtų ramiai pabendrauti. Tuo tarpu Justina dirbo ofisinį darbą „nuo aštuonių iki penkių“, turėjo nemažai laisvo laiko, kurį norėjo išnaudoti prasmingai. Apie „Big Brothers Big Sisters“ programą buvo girdėjusi filme, kurio pavadinimo nė nepamena, bet mintis turėti Mažąją Draugę įsirėžė į atmintį. 

Merginos susitiko prieš Kalėdas ir kurį laiką viena kitai atrodė drovios, nedrąsios. Galvojo, apie ką reikės kalbėti, kaip leisti laiką. Tačiau draugystė nustebino - jos abi suprato, kad pirminis jaudulys greitai praeina ir bendravimas tampa paprastas, lengvas, šiltas. Per trejus draugystės metus jos jau nuėjo ne vieną dešimtį kilometrų ir apkalbėjo daugybę temų, nes abi labai mėgsta laiką skirti pasivaikščiojimams ir plepėjimui be sustojimo. Kadangi – kaip sako – abi protingai, apibendrintai mąstė, pokalbiams minčių nepritrūko. Nuobodu taip pat niekada nebuvo, nes lengva džiaugtis viena kita, kai turi daug bendro. Nesunkiai prigalvojo įvairių smagių veiklų, pvz., parduotuvėse matuotis drabužius, kurių niekada nepirktų. Laikas ėjo lengvai ir greitai, o dabar abi džiaugiasi kaip išaugo jų draugystė.

Justinos ir Daigos draugystė atnešė joms abiems daug prasmingų dalykų. Savanorės teigimu, reguliarus bendravimas su vaiku išmokė gražiau, nuoširdžiau, paprasčiau į pasaulį žiūrėti, padėjo pamatyti, kaip vaikai mąsto, ką jaučia, įsivaizduoja, kaip viską vertina. Draugystė taip pat skatino prisiminti veiklas, kurias jau buvo pamiršusi (pvz., lipdyti iš modelino, piešti teptuku), per pasibuvimus su kitais savanoriais ir vaikais – stovyklose, žygiuose, Paramos vaikams centro organizuojamuose renginiuose – leido pasijusti didelės programos bendruomenės svarbia dalimi. Tuo tarpu Daiga ir jos mama mano, kad ši draugystė padėjo mergaitei laisviau ir lengviau bendrauti su kitais žmonėmis, suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, padėjo pamatyti/ aptarti vis ką nors nauja.

Kaip sako Justina, „Big Brothers Big Sisters“ programos idėja geniali savo paprastumu, kadangi iš draugystės daug gauna ir vaikas, ir savanoris. Mergaitės mama taip pat vertina šią programą ir teigia, jog vaikams labai svarbus ramus, draugiškas, leidžiantis pažinti daug dalykų bendravimas – jis virsta svarbiu padrąsinimu sėkmingai veikti ir kitose aplinkose. Patirtas gerumas tampa neįkainojamu.

       

                                                  

JUNKIS PRIE "BIG BROTHERS BIG SISTERS" SAVANORIŲ!

SVARBU:

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms