Martyno ir Deivido draugystė: daugiau nei dvejus metus trunkantis stiprus ryšys

Visos programoje "Big Brothers Big Sisters" prasidėjusios savanorių ir vaikų draugystės tiek Didžiuosius, tiek Mažuosius Draugus skatina augti, tobulėti, pažinti save. Štai 12-metis Deividas ir 32-iejų Martynas jau dvejus su puse metų džiaugiasi tvirtu ryšiu ir prasmingu buvimu drauge. 

Deividas į programą atėjo paskatintas sesers pavyzdžio – jam labai patiko stebėti, kokia ji grįžta laiminga po susitikimų su Didžiąja Drauge, susižavėjęs klausydavo istorijų, ką draugės kartu veikę. Be to, Deividui patiko idėja, kad, nors jo sesę ir Didžiąją Draugę skiria tam tikras amžius, jos vis tiek yra labai artimos ir turi bendrų interesų. O Martynas nusprendė atnaujinti seną patirtį – "Big Brothers Big Sisters" programoje jis yra dalyvavęs anksčiau, studijų laikais. Socialiniame tinkle ,,Facebook‘‘ pamatęs žinutę, kad ieškomi savanoriai vaikinai, iškart suprato, kad laikas vėl pradėti kurti ryšį su Mažuoju Draugu.  Martynas jautė savanorystės poreikį, suprato, kad tokia veikla padeda tobulinti bendravimo įgūdžius, susipažinti su naujais žmonėmis, formuotis gerosioms žmogaus savybėms. 

Draugai prisimena pirmąjį susitikimą – tuo metu vyko filmų vakaras, kuriame dalyvavo ir kitos Draugų poros. Deividas tuo metu jautėsi gana nedrąsiai, tačiau, Martyno manymu, tokios ir būna draugystės pradžios - šiek tiek nerangios, neaiškios, kol priprantama vienas prie kito ir atsiveriama. 

Martynas su šypsena prisimena vasaros stovyklą Kintuose, kur laiką praleido turiningai ir prasmingai. Oras tuo metu nebuvo itin geras, tačiau Martynas su Deividu vis atrasdavo veiklų. Martynui ypač įsiminė kamuolio mėtymas kartu į krepšį. 

Vaikinams patinka aktyvus laisvalaikis – jie dažnai eina pasivaikščioti po Vingio parką, mėgsta atrasti naujus pasivaikščiojimų takus aplink miestą. Taip pat jie žaidžia futbolą, krepšinį. Jei oras ne toks geras, draugai mėgsta žaisti stalo žaidimus, lankytis įvairiose vietose, prekybos centruose. 

Deivido ir Martyno draugystė kupina atradimų. Deividas džiaugiasi prasmingiau leidžiamu laiku, nes tai yra kitoks laikas nei su draugais bendraamžiais. Taip pat jis pradėjo labiau savimi pasitikėti. Martynas pastebi, kad Deividas išsiugdė punktualumo savybę ir dažniausiai laiku atvyksta į susitikimą. Taip pat savanoris džiaugiasi, kad Deividas visada iš anksto praneša, jei negali susitikti ir teiraujasi, ar niekas nesikeičia dėl susitikimo laiko. Jis pažymi, kad jo suaugę draugai retai taip elgiasi.  

Martynas vertina tai, kad draugystė yra ypatinga ir priduria, kad žavisi bendravimo ,,ritmu‘‘ – susitikimais beveik kiekvieną savaitę. Be to, jis teigia gavęs gyvenimo pamokų – mokymasis klausytis, išgirsti, susitarimo laikymasis, bendravimo pamokos. 

Savanoris teigia įžvelgiantis didžiulę turėjimo vyresnį/jaunesnį draugą prasmę – tokiu būdu atsiranda didesnis pasitikėjimas, kuris padeda gyvenimo kasdienybėje. Panašu, kad tokios draugystės skatina pozityvų asmenybės pokytį ir padeda matyti gyvenimą naujais potėpiais. 


Jeigu ir Tu manai, kad savanoriauti įdomu, smagu, prasminga, prisijunk prie šaunaus "Big Brothers Big Sisters" Didžiųjų Draugų būrio  www.pvc.lt/lt/big-brothers-big-sisters/87-norintiems-savanoriauti 

Auginančias ir gydančias draugystes remia: Vilniaus miesto savivaldybėVilniaus Gedimino Rotary klubasaukok.lt

 

SVARBU:

 

 

 

 

 

                                                                                 
  

 

 

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms