Programa "Antras žingsnis"

Tai socialinių emocinių įgūdžių lavinimo ir smurto prevencijos programa, kuri padeda mažinti vaikų agresyvų elgesį, moko tinkamai reikšti jausmus ir spręsti konfliktus, suprasti savo elgesio pasekmes. "Antras žingsnis" - tyrimais paremta programa, skirta pradinių klasių vaikams. Programa - puikus įrankis mokytojams: dirbti įdomu tiek vaikams, tiek pedagogams, nes naudojamos įvairios veiklos formos (diskusijos, vaizdinė medžiaga, vaidmenų žaidimai). 

Plačiau

Mokymai pedagogams

Paramos vaikams centro specialistai, koordinuojantys programos "Antras žingsnis" įgyvendinimą Lietuvos mokyklose, moko pradinių klasių pedagogus dirbti su programa, suteikia reikalingą informaciją, mokymo gaires ir konsultuoja viso darbo metu. Išklausę mokymus, mokytojai pasirengia padėti vaikams pažinti ir suvaldyti pykčio jausmus, efektyviai spręsti problemines situacijas, įtraukti į bendrą darbą tėvus. 

Plačiau

Mokytojų ir vaikų atsiliepimai

Programos "Antras žingsnis" dalyviai pabrėžia, kad mokymuose buvo labai naudinga daugiau sužinoti apie emocijų, ypač pykčio, valdymą, susipažinti su problemų sprendimo modeliais, išgirsti apie tėvų įtraukimo į vaikų ugdymą galimybes. O pradėjus taikyti programą, pokyčius pastebi tiek mokytojai, tiek vaikai. 

Plačiau

Programos dalyviai

Prie programos "Antras žingsnis" nuo 2004 m., kai ji pradėta įgyvendinti Lietuvoje, kiekvienais metais prisijungia apie 30 naujų mokyklų ir maždaug 500 pradinių klasių pedagogų parengiama dirbti su šia programa. 2017-2018 m.m. daugiau kaip 1 000 Lietuvos mokytojų padėjo vaikams mokytis lavinti socialinius emocinius įgūdžius.

Plačiau

SVARBU:

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

                                                                                  

 

 

 

 

Naujienlaiškis:

Pagrindiniai rėmėjai:

 

Nevyriausybinė organizacija, teikianti pagalbą vaikams ir šeimoms