100 metų Lietuvai – 100 šeimų stiprinimas

Paramos vaikams centras kartu su Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centru pradeda projektą „100 metų Lietuvai – 100 šeimų stiprinimas“, kurio metu 100 šeimų, patiriančių emocinius ir psichologinius sunkumus, sulauks kompleksinės pagalbos. Tėvams ir vaikams nemokamai bus teikiamos psichologų, teisininkų, mediatorių ir kitų specialistų konsultacijos, organizuojami seminarai vaikų auklėjimo ir krizių įveikimo temomis, skaitomos paskaitos tėvams aktualiomis temomis. 

„Didelis skaičius besiskiriančių porų, smurtinis elgesys šeimose, savižudybės ir kitos traumuojančios patirtys tiek vaikams, tiek suaugusiems sukelia daug sunkumų, kuriuos sunku įveikti be profesionalų pagalbos. Kiekvienos šeimos problemos – labai skirtingos, todėl svarbu tinkamai jas įvertinti ir suteikti reikalingą paslaugą“, - sako projekto vadovė, Paramos vaikams centro psichologė Erna Petkutė. 

Vienoms šeimoms reikia padėti įveikti skyrybų, netekties ir kitas krizes – suteikti psichologinę, teisinę ar mediatoriaus pagalbą. Kitiems tėvams pakanka paskaitų metu gauti žinių apie vaikų raidą, sužinoti efektyvių drausminimo bei skatinimo būdų ir konfliktai šeimoje pradeda spręstis. 

„Siekiame sukurti lankstų paslaugų šeimai modelį, kurį sudaro įvertinimas, prevencija arba intervencija, pasiektų darbo su šeima rezultatų vertinimas ir sklaida bendruomenėje. Norint sulaukti efektyvių rezultatų, labai svarbus daugelio tarnybų ir institucijų bendradarbiavimas. Tad patirtimi dalinsimės ir bendradarbiausime su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis, valstybės bei savivaldybių institucijomis”,  - pabrėžia E.Petkutė. 

Pirmumo teisė dalyvauti projekte ir gauti pagalbą teikiama šeimoms, kuriose nepilnamečius (ypač mažamečius) vaikus augina vienas iš tėvų. Taip pat šeimoms, kuriose yra abu tėvai, tačiau jiems stinga bendruomenės paramos.   

Registracija konsultacijoms – tel. 8 611 22612, el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  

Informacija apie paskaitas bus skelbiama www.pvc.lt 


Projektą „100 metų Lietuvai – 100 šeimų stiprinimas“ finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įgyvendina VšĮ „Paramos vaikams centras“ ir VšĮ „Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centras“. 

            

 

Newsletter:

General Sponsors:

NGO provides comprehensive support for children and families